Jak zrobić stronę internetową

Jak zrobić stronę internetową, to bardzo często zadawane pytanie, zarówno w wyszukiwarce google jak i również na szkoleniach.
Dla jednej grupy wydaje się to proste pytanie, a dla drugiej grupy jest to trudne pytanie, dlatego w tym artykule odpowiedzi będą zarówno dla osób początkujących jak i te bardziej rozwinięte.

Jak jest cel Twojej strony internetowej?

Na początek warto zastanowić się, najlepiej spisać jaką rolę ma mieć Twoja strona internetowa. Najczęściej spełniające funkcje strony internetowej to:

  1. Wizytówka firmy – spełnia rolę potwierdzenia społecznego, na zasadzie „tak istniejemy”. Nie jesteśmy firmą widmo i możemy pochwalić się najważniejszymi naszymi produktami czy też usługami.
  2. Wprowadzenie w ofertę firmy – strona taka najczęściej przedstawia częściową ofertę marki, a więcej informacji można uzyskać kontaktując się bezpośrednio z przedstawicielami firmy.
  3. Szczegółowa informacja na temat oferty firmy –
  4. Pozyskiwanie Leadów –
  5. Prowadzenie do sprzedaży- ta funkcja strony ma za zadanie kierować na sprzedaż produktów czy też usług

Chcę zrobić stronę internetową samodzielnie?

Jak zrobić stronę internetową? No właśnie, dobre pytanie. Tak naprawdę jest wiele możliwości, wiele narzędzi na rynku. Trudność polega na wyborze takiego narzędzia. Jeśli mamy podstawową wiedzę na temat stron internetowych lub nie mamy w ogóle wiedzy na ten temat to warto poznać co oferuję rynek. Warto przeanalizować na własną rękę co oferuję obecnie internet. Aby oszczędzić Twój czas, wskażę kilka możliwości jakie sprawdziłem i jakie polecam

  1. Jako pierwsze polecam kurs online „Jak zrobić stronę internetową”. Kurs ten pokazuje każdy etap tworzenia strony, począwszy jak i gdzie kupić domenę, hosting, jak również jak ją skonfigurować, aż po tworzenie strony internetowej, krok po kroku. Kurs ten jest oparty o najpopularniejszy CMS – WordPress. Dodatkowo jest to kurs, który pokazuję jak wykorzystać wtyczkę Elementor, która jest bardzo popularna na całym świecie. Pozwala ona tworzyć stronę internetową wykorzystując liczną ilość elementów bez umiejętności kodowania.
  2. Drugim sposobem jest współpraca z agencja, która zajmuje się tworzeniem stron internetowych. Jest to korzystne dlatego, że agencje tworzą wiele stron, mają w tym doświadczenie. Nie tylko wykona stronę pod względem technicznym, ale przede wszystkim stworzą skuteczną komunikacje z klientem, użytkownikiem, społecznością

Jakie są koszty stworzenia strony internetowej, samodzielnie i z agencją?

Strona internetowa stworzona samodzielnie:

  1. Warto skorzystać z kursu online, który pokazuję krok po korku stronę internetową. Dzięki kursowi online zyskasz wiele czasu.
  2. Zakup niezbędnych wtyczek.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.